Vatandaşlık

Kanada topraklarında doğan her kişi, Kanada Vatandaşlık kanunun 3(1)(a) paragrafı gereği Kanada vatandaşı olur. Vatandaş olan çocuk, 18 yaşına geldiğinde anne-babasına sponsor olarak oturma izni alabilir ve onlara da vatandaşlık yolunu açabilir. Ancak bunun gerçekleşmesi için, Kanada’da yaşıyor olmak ve düzenli bir işe sahip olarak anne ve babaya bakabilecek ekonomik gücün kanıtlanması gerekir.

Sağlık

Kanada vatandaşları için temel sağlık hizmetleri ve eğitim ücretsizdir. Bebeğiniz, doğumundan sonra vatandaşlık işlemlerinin tamamlanması ile, devletin sunduğu sağlık sistemine girmeye hak kazanır.

Masraf

Kanada’da doğum hizmetleri, emsal ülkelerdeki sağlık kurumları ile karşılaştırıldığında, çok daha ucuzdur. Bunun yanında, hastaneler dünyanın en gelişmiş ve ulaşılabilir sağlık hizmetlerini sağlar.

Pasaport

Kanada pasaportu, dünyada 155 ülkeye vizesiz seyahat kolaylığı ile, dünyanın en saygın pasaportlarından biridir.

Eğitim

Kanada vatandaşları için orta öğretim ücretsiz, üniversitele ücretleri ise, emsal ülkelere oranla çok düşüktür. Kanada, İngilizce ve Fransızca olarak, iki resmi dili olan bir ülkedir ve devlet destekli, köklü ve yüksek kaliteli bir üniversite öğrenim sistemine sahiptir. Kanada üniversiteleri dünya sıralamasında daima ilk 50 üniversite arasında yer alır. Üniversite eğitim masrafları için, ayrıca devletin birçok maddi destek olanaklarından da yararlanmak mümkündür.

Vergi Avantajı

Kanada vatandaşları, sürekli ülke dışında ikamet ediyor veya yılın 183 gününden fazlasını Kanada dışında geçiriyor ise, Kanada devletine herhangi bir gelir vergisi mükellefiyetleri olmaz.

Güven

Kanada son derece güvenli, istikrarlı ve her tür kültür ve inancı kucaklayan barışçıl ve huzurlu bir ülkedir. Kanada vatandaşları, dünyadaki en sevilen ve saygı duyulan bireyler arasında daima en üst sıralamada yerini alır. Kanada, zengin doğal kaynakları, sanayisi ve eğitimli insan gücü ile, sağlam bir ekonomiye sahiptir.

Sorularınız mı var?

Kanada Doğum olarak bütün sorularınıza yanıt vermek için buradayız.

Hemen iletişime geçin